Opolskie dzieci śpiewają kolędy - wspieramy małych kolędników | Praca w Holandii oferty - Opole, Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zima, mamy nadzieję, jeszcze daleko. Ale u nas już zaczyna pachnieć świętami… W tym roku znów tuż przed Bożym Narodzeniem Nowa Trybuna Opolska wyda płytę z kolędami. A Holland Contracting znów tę płytę – i małych wokalistów – będzie wspierać.

Pierwszy etap przygotowań do nagrania już za nami! W ostatnią sobotę w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki odbył się casting. Spośród ponad siedemdziesięciu dzieci jury, w skład którego weszli instruktorzy Opolskiego Studia Piosenki, wybrało dwudziestkę. Dzieciaki mają między 5 a 15 lat i pochodzą z całego województwa.

Przed salą przesłuchań stresu i nadziei było wiele. – Przyjechałyśmy razem, bo obie lubimy śpiewać i obie chciałybyśmy być kiedyś piosenkarkami – mówiły 7-letnia Wanessa Rogoża i 10-letnia Wiktoria Horbacz z Prudnika. – Jesteśmy kuzynkami, więc się wspieramy.
Z tej dwójki do finałowej dwudziestki dostała się tylko Wanessa.
- Czy się cieszę? I to jak! - krzyczała z radości Wanessa już po ogłoszeniu wyników. - Obdzwoniłam już wujka, ciocię i babcie, żeby się pochwalić.
- Bierzemy z siostrą udział w przeglądach i konkursach, śpiewać też bardzo lubimy, więc namówiliśmy mamę, żeby przyjechała tu z nami – tłumaczyli przed castingiem 11-letni Dominik i 7-letnia Natalia Budzińscy z Lubszy.
- Do ogłoszenia wyników dzieci chodziły jak strute, czekały. Jak tylko pojawiła się lista zakwalifikowanych na stronie nto, w tym ich nazwiska, to w domu zapanowało szaleństwo – śmieje się mama kolędników.

Repertuar, który zaprezentowali mali wokaliści był bardzo szeroki – od piosenki o jesieni rodem z przedszkola, przez niestarzejącą się „Kaczkę dziwaczkę”, po psalmy i kolędy albo… piosenki o marzeniach. - Ochotę mam wielką, by zostać modelką, Z pomocą niewielką mamy, taty i urody też. Mam wielką ochotę latać samolotem, W każdą sobotę na wybiegu chodzić wzdłuż i wszerz – śpiewała z przejęciem ponad 6-letnia Zuzia Paczos, którą jury dobrze znało z ubiegłego roku. Dziewczynka wzięła udział w nagraniu poprzedniej płyty. Na castingu pojawiło się jeszcze kilku ubiegłorocznych małych kolędników.

Warsztaty wokalne przygotowujące do nagrania płyty ruszą 17 października.

Praca od czerwca
Praca od czerwca - sortowanie cebulek